pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 stycznia 2021
  • wyświetleń: 970

Kto powinien zdecydować się na zakup materaca lateksowego do swojej sypialni?

Materiał partnera:

Szacuje się, że w ciągu całego życia przeciętny człowiek przesypia ok. 20 lat. To czas, w którym organizm się regeneruje, co znacząco wpływa na jakość życia. Dlatego bardzo ważne, aby spać na odpowiednim podłożu. Wybór materaca zdecyduje o naszym komforcie i efektywności wypoczynku. Materace lateksowe to jeden z najbardziej popularnych rodzajów materacy w Polsce. Dla kogo jest przeznaczony? Przedstawiamy najważniejsze informacje i radzimy, jak dokonać satysfakcjonującego wyboru.

Kto powinien zdecydować się na zakup materaca lateksowego do swojej sypialni?


Dla kogo przeznaczony jest materac lateksowy?Materace lateksowe to gwarancja utrzymania wysokiego poziomu higieny. W ich wnętrzu nie dochodzi do rozwoju bakterii i grzybów, dzięki czemu polecane są także najmłodszym użytkownikom podatnym na alergie. Cechuje je wysoka sprężystość oraz elastyczność, co zbawiennie wpływa na problem nadmiernego napięcia mięśniowego, będącego częstą przyczyną porannych bólów pleców. Jak wspomnieliśmy, materac lateksowy doskonale sprawdzi się osobom ciepiącym na alergię, bowiem posiada bardzo dobrą wentylację zapobiegającą rozwojowi alergenów. Przykładem takiego produktu jest materac lateksowy Hilding Melody, antybakteryjny i przeciwgrzybiczny materac lateksowy, który sprawdzi się między innymi w przypadku par, również o dużej różnicy wagowej, osób z problemami kręgosłupa, jak i seniorów. Materace lateksowe to gwarancja komfortu i zdrowego wypoczynku. Przed dokonaniem wyboru, warto zaczerpnąć wiedzy z rzetelnych źródeł takich jak www.zdrowykregoslup.pl lub www.veronique.pl, aby mieć pewność, że wybór będzie najodpowiedniejszy. Jednym z bardzo istotnych czynników decydujących o tym, jaki materac spełni osobiste wymagania użytkownika, jest jego rozmiar.

Materace lateksowe - jaki rozmiar wybrać?Jaki materac lateksowy będzie najodpowiedniejszy? Wybór powinien być odpowiednio dopasowany do indywidualnych preferencji oraz wymagań wynikających ze wzrostu i wagi osoby użytkującej. Wiodące firmy jak Hilding oferują szeroką gamę wymiarów, dzięki czemu każdy znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Szeroką gamę materacy znajdziemy w internetowym sklepie sennamaterace.pl.

Przyjrzyjmy się poszczególnym, standardowym wymiarom.Najwęższy, bo mierzący 80x200 cm materac, to propozycja skierowana do starszych dzieci. Jest nieco mniejszy niż standardowy rozmiar pojedynczego materaca dla dorosłych mierzącego 90x200 cm, który zapewni wygodę nastolatkowi albo szczupłej osobie dorosłej. Materac lateksowy 100x200 cm to propozycja jednoosobowa skierowana do osób o nieco większej masie ciała. Podobnie w przypadku jednoosobowych materacy o wymiarze 120x200 cm. Te również dedykowane są osobom o większej masie ciała. Materac o wymiarach 140x200 cm to najmniejszy materac dwuosobowy, który sprawdzi się w przypadku par szczupłych, nie zmieniających zbyt często pozycji w trakcie snu. Wymiary 160x200 cm są już natomiast standardowymi wymiarami materacy dwuosobowych. Są uniwersalne, a więc przypadną do gustu parom ceniącym sobie komfort, często zmieniającym pozycje, lub tym o nieco większej masie ciała. Najszersze materace piankowe mierzące 180x200 cm sprawdzą się wszystkim ceniącym sobie komfort oraz przestrzeń.

materace-lateksowe---jaki-rozmiar-wybrac


Jakie są zalety spania na materacu lateksowym Hilding Melody?Melody to antybakteryjny i przeciwgrzybiczny materac lateksowy, który sprawdzi się między innymi w przypadku par, również o dużej różnicy wagowej, osób z problemami kręgosłupa, jak i seniorów. Konstrukcję wkładu Melody tworzy profilowany w 7 stref twardości blat lateksowy, który zapewnia idealne wsparcie. Otwory w poszczególnych strefach gwarantują dobrą wentylację wkładu, a tym samym odpowiednią higienę snu. Wysoka gęstość lateksu zapewnia wytrzymałość, trwałość i optymalną elastyczność. Dodatkowo, jest to materac ubrany w pokrowiec wolny od substancji szkodliwych dla zdrowia, niezawierający surowców potencjalnie alergogennych. Stabilizuje pozycję kręgosłupa, odpręża mięśnie, jest odpowiednio sprężysty, dlatego ułatwia obracanie się w trakcie snu. Nic tylko przespać całą noc bez bólu, spięcia mięśni i przebudzania się w trakcie snu.