Edukacja

  • 26 stycznia 2024
  • wyświetleń: 291

Czy warto studiować na dwóch kierunkach studiów?

Materiał partnera:

Studiowanie dwóch kierunków jednocześnie jest idealną opcją dla osób, które pragną rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w różnych dyscyplinach. To doskonałe rozwiązanie mające na celu wzmocnienie pozycji absolwenta na rynku pracy. Warto jednak podkreślić, że jest to ścieżka przeznaczona dla ambitnych studentów, którzy nie boją się związanych z tym wyzwań.

laptop, notatnik, długopis


Studiowanie dwóch kierunków jednocześnie jest idealną opcją dla osób, które pragną rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w różnych dyscyplinach. To doskonałe rozwiązanie mające na celu wzmocnienie pozycji absolwenta na rynku pracy. Warto jednak podkreślić, że jest to ścieżka przeznaczona dla ambitnych studentów, którzy nie boją się związanych z tym wyzwań.

Studiowanie dwóch kierunków - czy warto?



Przed podjęciem decyzji o studiowaniu drugiego kierunku warto przede wszystkim zastanowić się, czy sprostamy wymaganiom. Kształcenie na dwóch kierunkach podejmują studenci, którzy stawiają na interdyscyplinarne podejście w edukacji. Taki wybór ścieżki nauki otwiera przed nimi szerokie możliwości, szczególnie jeśli chodzi o dynamicznie rozwijający się rynek pracy. To doskonała propozycja dla ambitnych studentów, których zainteresowania są mocno zróżnicowane. Dzięki dwukierunkowemu torowi nauczania mają możliwość pełnego wykorzystania swojego potencjału i poszerzenia stanu wiedzy oraz szansę na zdobycie całkiem nowych umiejętności. Na studiowanie na dwóch kierunkach stawiają również osoby, które jeszcze nie do końca zdecydowały w którą stronę pragną iść i czym będą zajmować się w przyszłości.

Jak pogodzić ze sobą studiowanie na dwóch kierunkach jednocześnie?



Najważniejsze są tutaj indywidualne predyspozycje studentów, w tym dyscyplina, odporność na stres, motywacja oraz dobra organizacja dnia. Kształcenie na dwóch kierunkach może się odbywać zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Najlepszym rozwiązaniem jest studiowanie jednego kierunku dziennie, a drugiego - zaocznie lub w trybie online. Wówczas student ma pewność, że plany zajęć nie będą ze sobą kolidować, a zaległości nie nawarstwią się. Wówczas istnieje większa szansa na zaliczenie materiału w terminie. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, można skorzystać z indywidualnej organizacji studiów. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że oceny z tych samych przedmiotów mogą zostać przepisane.

Studiowanie dwóch kierunków jednocześnie - korzyści płynące ze strony rynku pracy



Większość pracodawców patrzy na absolwentów dwóch kierunków przychylniej. W ich oczach uchodzą za osoby dobrze zorganizowane. W związku z tym, że zmiany na rynku pracy zachodzą dynamicznie, od pracowników oczekuje się elastyczności w zakresie obowiązków oraz interdyscyplinarnej wiedzy. Ukończenie dwóch kierunków studiów jednocześnie automatycznie zwiększa szanse absolwenta na rynku pracy.

Rozwijaj swoje umiejętności w różnych dziedzinach na studiach podyplomowych w WSEiZ



Studenci, którzy nie mają możliwości pogodzenia dwóch kierunków na studiach dziennych czy zaocznych, powinni rozpocząć studia podyplomowe w tym samym zakresie tematycznym. W tym celu warto zapoznać się z ofertą studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie - https://wseiz.pl/studia-podyplomowe/. Uczelnia proponuje kilkadziesiąt kierunków studiów podyplomowych, które zostały stworzone z myślą o osobach chcących się nadal rozwijać i sięgać po specjalistyczną wiedzę. Do dyspozycji absolwentów studiów I lub II stopnia są następujące kierunki:

  • Ślad Węglowy i Certyfikacja w Architekturze i Budownictwie,
  • Projektowanie Ogrodów i Zieleni we Wnętrzach,
  • Urbanistyka i Planowanie Przestrzeni,
  • Aranżacja Wnętrz,
  • BIM - Building Information Modeling,
  • Zarządzanie Nieruchomościami - Property Management,
  • Samodzielny Koordynator Medyczny,
  • Samorządowy Menedżer Energii,
  • Zarządzanie Podmiotem Leczniczym,
  • Ergonomia, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy.